Наші новини

 

 20 лютого 2018 року в нашому дошкільному закладі відбулося методичне об'єднання вихователів груп дітей 6-го року життя, темою якого був   мовленєвий розвиток  дітей старшого дошкільного віку засобами мнемотехніки.  Діти  вільно , користуючись картками-асоціаціями, графосмужками, мнемотаблицями, складали мовленєву картину на  згадку прочудову пору року - зиму. Дуже вдало вихователь Зінченко Л.М. використала мультимедійний центр. 

    Керівник  методоб'єднання Чередник Т.Д.. провела анкетування  "Мнемотехніка - інноваційна педагогічна технологія" з вихователями. Вихователь-методист ДНЗ 9 Лаврик Л.В. організувала цікаву форму роботи з вихователями - педагогічний квест по мнемотехніці. 

"Ясний зір й чітка вимова - це серйозна тема для розмови" під таким гаслом у форматі передачі "Стосується кожного" 7 лютого 2018 року на базі нашого дошкільного закладу успішно пройшов семінар завідувачів ЗДО.  Семінар був присвячений створенню єдиного корекційно-освітнього простору у ЗДО. Презентація "Корекційна робота у дошкільному закладу", практичний показ занять дали можливість більш докладніше познайомитися з різноманітними формами роботи у групі дітей з вадами зору (вихователь Іщенко Л.М.) та логопедичного пункту(вчитель-логопед Ляшенко О.М.) 

 

 

 26 січня 2018 року на базі дитячого садка відбулося методичне об'єднання  інструкторів з фізкулькультури - тема: Використання фітболу на заняттях з фізкультури. Керівник методоб'єднання Чорнобук Л.О. підготувала пам'ятки  по безпечному використанню фітболів на заняттях. а вихователь-методист Лаврик Л.В. підготувала презентацію методичних рекомендацій по використанню м'ячів-фітболів на заняттях з фізкультури. Інструктор  з фізкультури Скубало Ю.В. провела відмінний практичний показ заняття у старшій групі, а наостанок - під час проведення майстер-класу з іншими інструкторами, надала можливість особисто впевнитися в користі занять з фітболом .

 

 Знову зима-чарівниця в гості до нас завітала, 

Гарний настрій нам усім подарувала.

Взимку  дуже багато чого можна зробити : кульки з водою заморозити. а ялинка, кущик, виявляється, виглядають не гірше, якщо їх   прикрасити льодяними іграшками, зробленими власноруч. Ну, і, звичайно ж. Снігова баба чи не найкраща подружка у нас 

 З 21 грудня по 29 грудня 2017 року  в нашому садочку звучав веселий сміх, лунали радісні пісні, відбувалися чарівні перетворення, бо до дітлахів знову прийшов Новий, Новий , Новий рік!!  Зла Баба Яга, Бурулька, Вітрисько намагалися завадити дошкільнятам отримати довгоочікувані дарунки. Але Дідусь Мороз та Снігуронька, їх друзі Сніговички, маленькі Морозенки подолали всі перешкоди і вручили дітям новорічні солодощі.

 

З Новим 2018 роком всіх, всіх!!!

 

 

З 20 листопада по 24 листопада 2017 року, згідно річному плану, був  тематичний тиждень  з питання "Використання інноваційних технологій на заняттях з логіко-математичного розвитку". Під час цього тижня, 22 листопада був проведений практичний показ заняття у групі дітей 6-го року життя (вихователь вищої категорії Узунова Т.В.), яка викоритсовує дощечки Войскобовича для кращого засвоєння малятами математичних знань. Треба відмітити, що більшість педагогів викоритсовують у своїй роботі різні інноваційні технології для  ефективності засвоєння дітьми знань (Харченко Л.М., Лаврик Л.В. палички Кюїзенера, Іщенко Л.М., Єсіна Я.В. - блоки Дьєнеша та інш.) Гарним підсумком тижня була виставка дидактичних ігор і матеріалів "Математичні цікавинки"

18 жовтня 2017 року місто Ромни приймало учасників обласного семінару з питання організації і проведення сюжетно-рольової гри. Всі дошкільні заклади прийняли активну участь у роботі семінару. Кожен дитячий садок підготував ігровий посібник. Наш садочок створив чудове «Місто мрій», в якому на ігровому полі у вигляді пазлу, розкриті всі сім ліній розвитку дитини. Всі посібники отримали високу оцінку зі сторони учасників семінару і були рекомендовані для демонстрації на виставку до дня дошкілля Сумщини у обласному центрі.

Наше "МІСТО МРІЙ"

 

Розпустила коси золотава осінь,

Принесла малятам неба синю просинь,

Бабиного літа срібне павутиння

Й жовтого листочка ніжнеє тремтіння...

 

У жовтні місяці пройшли свята "Прощання з осінню", "Як козаки картоплю визволяли", "Мандри осіннього листочка", "Ярмарка, ох, ярмарка", "Щедра осінь завітала в гості". Червоні яблучка та груші, а також щедрий коровай дарувала Осінь на згадку про себе.

Цікава екскурсія до школи… Школа і дитячий садок – дві суміжних ланки в системі освіти. 29 вересня в рамках співпраці і співдружності ДНЗ №9 «Фалка» та ЗОШ 2 ім. Академіка Йоффе відбулася екскурсія до школи дітей старшого дошкільного віку. Саме відвідування дошкільнятами школи допомагає найбільш успішно почати їм своє навчання і зробити більш плавним і безболісним перехід в «нове життя». Екскурсія реалізовувала відразу кілька освітніх і виховних завдань: - знайомство дошкільнят з правилами внутрішнього розпорядку школи; - екскурсійна програма по приміщеннях школи (хол першого та другого поверхів, їдальня, навчальні класи, медичний кабінет, бібліотека, спортивна та музична зали). Вихованці дитячого садка відвідали навчальні класи. Діти з величезним задоволенням посиділи за шкільними партами, подивилися виставу за участі старших школярів.

28 липня 2017 року садочок прикрасила феєрія з мильних бульбашок. Вихователь-методист Лаврик Л.В. разом з музкеріниками та вихователями подарували дітям "Свято мильних бульбашок" Радості малечі не було меж. Вони із задоволенням приймали участь у конкурсах. Ще довго, навіть, після закінчення свята над садочком літали райдужні бульбашки....

16 червня 2017 року у нашому садочку вперше пройшов День Капелюшка. До участі у дефіле капелюшків  долучилися навіть самі найменші мешканці садочка, вихователі і помічники вихователів. Ігри з капелюшками, конкурси надали можливість показати себе у всій красі  маленьких моделей дитсадка... Всіх учаників конкурсу на кращий капелюшок чекали солодкі призи.

 

Знов лунає вальс прощальний ...

Ось і перевернута ще одна сторінка випускного балу. Скільки їх було за весь час існування закладу? Але знову і знову садочок проваджає у нову путь своїх лебедят, своїх вихованців. А овн на прощання дарують свою майстерність в танці, в пісні, якої їх начили саме тут, ДНЗ 9 "Фіалка"

 

Щасти Вам, наші любі!

Атестація пройшла успішно..

На виконання наказу відділу освіти виконавчого комітету  Роменської міської ради від 17.03.2017 № 55-ОД «Про проведення атестаційної експертизи  Роменського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 9 «Фіалка» Роменської міської ради Сумської області» та з метою експертної оцінки закладу у період з 18.04.2017 по 03.05.2017 року відділом освіти виконавчого комітету Роменської міської ради  була проведена атестаційна експертиза напрямків діяльності Роменського  дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 9 «Фіалка» Роменської міської  ради.

Членами експертної комісії основна увага зверталася на відповідність усіх сторін діяльності закладу збалансованому різнобічному розвитку дітей, про що свідчать висновки експертів, які зроблені на основі відвіданих занять та спостережень різних форм організації життєдіяльності дітей, аналізу документації,  бесід з керівником, педагогами, батьками та дітьми. Заключним акордом був киноконцерт «Дзекало жіночої душі» підготовлений музичним керівником вищої категорії Гончаровою І.В. 

 

Чи потрібна дошкільникам економіка?

15.03.2017р  Формування економічної компетентності дітей дошкільного віку є одним із вагомих завдань соціалізації малят. Саме тому в гості до дітей завітав знайомий Гном-Економ. Разом з вихователем Міщенко С.Л. він допоміг малятам в цікавій формі розширити і закріпити основні економічні поняття, вчив виготовляти рекламу , на чашечку чаю дошкільнят запросила до свого кафе сама Муха- Цокотуха.

 

1 вересня2016 року

Вересень... Ось і добігло кінця веселе літечко..Знову починається навчальний рік

1 вересня – світлий і радісний день, коли природа одягається в яскраве осіннє вбрання. У дитячому садку в цей день було  красиво і урочисто, усе прикрашено повітряними кульками, гірляндами квітів, різнокольоровими прапорцями.

День знань пройшов цікаво для всіх малят. Свято є свято, і на ньому було радісно і цікаво, проведена урочиста лінійка. 

Ходить осінь нашим дивкраєм і яскраві барви роздає...

 22 вересня 2016 року.

 

Уже стало традицією теплого вересневого дня відправлятися до найюижчого гаю на "Свято печеної картоплі". Діти із задоволенням смакують печену картоплю, згадуюють літній відпочинок, мріють, як гарно було б і через декілька років зустріти це сято разом.

Але пам'ять про літо знайшла  своє відлуння у чудовій вистаці робіт батьків разом з дітьми "Квілінгові квіти на згадку про літо"

15 листопада 2016 року на базі нашого дитячого садка було проведено засідання методоб'єднання творчої групи "Малюємо -фантазуємо" з використаннм нетрадиційних методів малювання. Керівник Заворотько Л.А. підготувала презентацію «Види нетрадиційних технік малювання», вихователь вищої категорії Лаврик Л.В. провела практичний показ заняття «Пензлик для Осені» з використанням нетрадиційниї технік малювання.

Осінь завітала не з пустими руками, принесла нам щедрі дарунки, а ці дарунки в умілих руках наших батьків перетворилися на осіннє рукотворне чудо. У дитячому садку з успіхом пройшла виставка робіт батьків під назвою "Барвиста осінь завітала"

 

Листопад 2016 року

Листопад подарував і дітям і батькам Тиждень казки. До цього тижня був проведений конкурс "Книга власноруч" та показ вистав "Вовк та семеро козенят" (група "Казка", вихователь Бєлявська Н.Ю.), "Ріпка" (група "Кульбабка", вихлватель Узунова Т.В.), "Ходить гарбуз по городу" (група "Ромашка",вихователь Бондаренко С.Г.), "Пан Коцький" (група "Веселка", вихователь Ловчева М.І ) силами вихованців для всього дитячого садка.

 

Згідно річного плану був проведений семінар-практикум "Інтегровані підходи до використання літературних засобів формування світогляду дітей у освітньому просторі дошкільного навчалбного закладу". В рамках цього семінару був проведений майстер - клас з використання схем до казок, алгоритмів розповідей дітей, який провела Троян Лариса Василівна у групі 6-го року життя "Бджілка"

 

 

Ось вже і сніг землю вкриває, осінь прощається з нами , зима зустрічає... У ДНЗ 9 "Фіалка" пройшли святкові ранки "Прощання з осінню"

 

 

Прийшла зимонька-зима чарівна пора року. Принесла з собою сніг, морози, білі замети, сніжки, пречудовий настрій. Взимку можна кататися на санках, лижах, гратися в сніжки , ліпити сніговиків ,снігові фігури,малювати зимові пейзажі. Дуже весело нашій  дітворі...  

 

 

 

У січні  2017 року був проведений семінар "Музейна педагогіка", який мав на меті збагатити знання педагогів щодо різноманіття форм і методів роботи з двтьми щодо організації діяльності в міні-музеях, удосконалення професійної компетнтності в реалізації завдань патріотичного виховання через музейну педагогіку. Практичний показ заняття провела вихователь Бондаренко Світлана Григорівна у групі дітей 6-го року життя "Ромашка"

 

2 лютого 2017 року на базі ДНЗ 9 "Фіалка" було проведено методоб'єднання "Виховання екологічно мотивованої діяльності молодших дошкільників". Дуже цікаве заняття показала вихователь групи 4-го року життя "Зайчик" Іщенко Любов Миколаївна, яка підібрала гарні завдання для дітей, щоб розвивати у них мотивовану діяльність під час спілкування з природою. Доречно був задіяний мультимедійний комплекс, який напередодні садочку подарував міський відділ освіти.

 

                 Вітаємо!!!

 

25 - 26 лютого 2017року в Ромнах проходив традиційний Всеукраїнський турнір з гімнастики спортивної, присвячений пам'яті Герою Радянського Союзу Катерини Зеленко. Наша вихованка Федина Вікторія  виконала на цих змаганнях ІІ юнацький розряд і посіла І місце.

 

Чи потрібна дошкільникам економіка?

15.03.2017р.         Формування еокномічної компетентності дітей дошкільного віку є одним із вагомих завдань соціалізації малят. Саме тому в гості до дітей завітав знайомий Гном-Економ. Разом з вихователем Міщенко С.Л. він допоміг малятам в цікавій формі розширити і закріпити основні економічні поняття, вчив виготовляти рекламу , на чашечку чаю дошкільнят запросила до свого кафе сама Муха- Цокотуха.