Оформляємо дитину в дошкільний заклад

 

      Для початку постає питання про вибір дитячого садочка.Починаємо вибирати садочок бажано не пізніше ніж за рік до ймовірного вступу дитини. Можна порадитися з подругами та знайомими, які вже мають досвід водіння дітей до дошкільного навчального закладу. Якщо ж таких немає, то самі поспілкуйтеся з вихователями і з батьками малюків, які вже відвідують цей дитячий садок. Подивіться, в якій групі займаються і відпочивають дітки, яка там обстановка.

   Саме від вибору дитячого садка залежить те, як буде відвідувати дошкільний заклад малюк із задоволенням чи без.

    Для того щоб зробити  правильний вибір потрібно:

• визначитися. які знання дошкільний заклад має надати вашій дитині.

• шукати відповідний заклад відносно недалеко від дому.

• зупиніть  вибір на закладі, який найбільше відповідає вашим вимогам, умовам утримання дітей, педагогічному стилю і взаємодії з дітьми

                          

Шановні батьки! Якщо Ви ще вагаєтесь (до якого садочка віддати своє «щастя» або в якому віці це краще зробити), запрошуємо перегорнути сторінки цієї книги

 

 

Адаптація

 

Перші години без мами

Шановні батьки!

  Перед тим, як йти у дитячий садочок, спокійно поясніть малюку, що там він, як всі діти, залишиться один без Вас, але Ви неодмінно скоро заберете його. А щоб малюку було легше орієнтуватися, поділіть час на менші проміжки: "Спочатку ти пограєш іграшками, потім побудеш на занятті, а потім підеш на прогулянку і я за тобою прийду".

З вечора Ви домовляєтесь з малюком, що завтра він побуде якийсь час з вихователем, бо у Вас є важливі справи.

    Перший день в дитячому садку не повинен тривати більше, ніж 1 - 1.5 години.

Надалі час перебування дитини в групі може збільшуватись, але обережно і поступово, орієнтуючись на поведінку дитини і обговоривши її з вихователем.

    Залишивши дитину в групі, зразу ж йдіть і не підглядайте! Намагайтесь не нервувати, переживати, бо дитина відчуває Ваш настрій і сама починає нервувати! А тому налаштуйте свої думки на позитивне або займіться такою справою, яка захопить Вас і Ваші думки, а через 1.5 години прийдете за малюком спокійна і усміхнена!

    Не варто забувати й про таку особливість дитячої психіки, як "зараження емоціями" - заплакав один малюк, і майже одразу ще 2 - 3 найуразливіших заплаче. Тому - з розумінням поставтесь до того, що інколи ваша дитина буде плакати без причини.

Про тривалість перебування в другий день домовтесь з вихователем, обговоривши поведінку малюка за першими результатами.

     Упродовж першого тижня кількість годин, які проводить малюк у садочку не повинна перевищувати трьох годин на день. Збільшувати тривалість перебування дитини в групі можна лише за його хорошого емоційного стану.

     А ввечері не забудьте відмітити перший день дитини в садочку. Налаштуйте ще раз себе і малюка на радісне перебування дитини в садочку. Щоб уникнути ускладнень і забезпечити оптимальне проходження адаптації дитини, слід поступово переводити малюка із родини в дошкільний заклад. Тим самим Ви виконаєте одну з головних потреб маленької дитини - перебування в сталому середовищі.

    Варто створити оберігаючий режим: раніше вкладати дитину спати, довше перебувати з нею під час засипання; пропонувати улюблену їжу, не годувати насильно. Діти в цей час витрачають багато енергії, нервове напруження позначається на всьому: хто почав говорити, може перейти на лепет, хто сам їв, може знову просити покормити, хто зробив перші кроки, може знову повзати. Необхідно з розумінням поставитися до цього, налаштувати себе і дитину на краще.

    Ведучи малюка в дитячий садочок, не акцентуйте всю увагу на вмовляннях. Нагадайте про яскраві враження від учора і спокійно поясніть, що Вам треба працювати і Ви заберете дитину з прогулянки (після сну і т.д.). І точно виконайте свої обіцянки! Вдома про вихователя та дітей відгукуйтеся тільки добре.

Наберіться терпіння: невдовзі плач зникне і дитина з радістю йтиме в садочок!

 

 

 


Необхідні документи

 

Для зарахування дитини до дошкільного навчального закладу необхідно пред'явити наступні документи:

- заява батьків або осіб, які їх замінюють;

- медична довідка про стан здоров'я  дитини, з проходженням усіх спеціалістів(форма 26/о);

- медична довідка про епідеміологічне оточення;

- свідоцтво про народження (копія) ;

- довідка про щеплення;

- документи для зарахування до спеціальних груп;

- при наявності пільг – документи, що їх підтверджують.

 

Порядок оформлення медичної картки дитини (форма 26/о):

 

- у дошкільний  навчальний заклад оформляються всі діти, які не мають протипоказань по стану здоров'я;

- підготовка дітей здійснюється дільнічним лікарем-педіатром;

- дані про профілактичні щеплення (форма № 063/о).

Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією.

Вся документація повинна бути підписана дільничим лікарем.