Історія і традиції дошкільного навчального закладу №9 “Фіалка”

20 липня 1977 року у малят було справжнє свято. На новосілля зібралася вся дружна дитяча родина, яка віднині житиме тут.


    У сузірї  Золотої рибки”, “Зірочки”, “Троянди та інших  зявилася нова родичка Фіалка” – дитячий комбінат № 14, збудований у нашому місті. Його господар гардинно-тюлева фабрика.

     20 липня 1977 року у малят було справжнє свято. На новосілля зібралася  вся дружна дитяча родина, яка віднині житиме тут.

 Прийшли гості представники гардинно-тюлевої фабрики, будівельники

 управління  “Ромнипромбуд”, які зводили цю красиву споруду для малят, громадськість міста та батьки.

 

    Хвилювання малят передається і дорослим. Але це радісне хвилювання, бо серце кожного тата чи мами наповнює гордість за те, що їх діти зігріті турботою, будуть жити і виховуватися у цьому чудовому дошкільному закладі.

   Дошкільнята вишикувалися на лінійці. Навіть вихованців молодшої групи можна побачити тут. Настає урочиста хвилина. Інспектор міськво Т.І.Соколовська вітає дітей і батьків з нагоди відкриття нового дошкільного закладу і надає слово директору Роменської гардинно-тюлевої фабрики В.Г.Касименку. 

 

 Він привітав всіх присутніх із святом. Сказав, що адміністрація фабрики, будівельники все зробили для того, щоб ми сьогодні всі разом відзначили цю радісну подію - відкрили двері нового дитячого комбінату на 280 місць. Нехай в цьому домі завжди буде свято, радість, здоровя і веселий дитячий сміх.

 

 

     На будівництво комбінату витрачено більше 420 тисяч карбованців. Лише на обладнання однієї дошкільної групи – 31  тисячу карбованців.

    Двоповерховий будинок дитячого комбінату Фіалка прикрасив вулицю Урицького. Віднині разом із сонцем і теплом тут поселилися дитячі радощі, казкові пригоди у країні  шасливого дитинства.

 

 

Колектив працівників очолила педагог з вищою освітою, сімнадцятирічним стажем роботи М.Г.Карташова. У складі тих, хто на той час, доглядатиме і виховуватиме дітей, 14 вихователів і медсестер. З них два педагоги з вищою освітою, п’ять  навчалися у вузах і педучилищах, решта мала спеціальну освіту.

 

      До відкриття дошкільного закладу цей колектив разом з батьками майбутніх вихованців багато зробили по оформленню коридорів, групових приміщень, інтер’єрів, виготовили дидактичний матеріал для роботи з дітьми.

ІНТЕР’ЄР ДИТЯЧОГО САДКА СЬОГОДНІ

       Робота з батьками і по сьогоднішній день є традицією. Взаємини вихователів і батьків будуються на засадах відкритості й взаєморозуміння. Батьки знають, бачать як живуть їхні діти в дошкільному закладі й активно включаються в процес виховання.

 

      Одне з важливих завдань дошкільного закладу – пропаганда педагогічних знань серед батьків. Вихователі використовують різноманітні й ефективні та дійові форми і методи роботи, які дають змогу досягти оптимальних результатів.

           Особливе місце посідають так звані педагогічні (ігрові) ситуації, які допомагають удосконалювати педагогічні вміння батьків,, поглиблювати їхні знання з конкретних проблем виховання дітей, уміння аналізувати свою діяльність, щоб прогнозувати поведінку синів та доньок у різноманітних життєвих ситуаціях та добирати адекватні методичні прийоми впливу на них.

      У чудово обладнаній  “Родинній світлиці” у затишній обстановці батьки можуть поспілкуватися, обмінятися досвідом  й  одержати консультацію від лікаря й психолога. Консультації психолога, педагогів чергуються з розповідями про народні звичаї, народну педагогіку; поради лікаря змінюються рецептами українських страв.

     Взаємообмін інформацією здійснюється у формі “круглих столів”, вечорів запитань та відповідей, ділових ігор. Використовуємо професійні вміння батьків в освітньо-виховному процесі.

Семінар завідувачів ЗДО на базі дошкільного навчального закладу 9 "Фіалка" пройшов за активної участі батьків

Доброю традицією в нашій Фіалочці стало проведення Днів Землі за участю батьків. Розквітає, потопає у буйній зелені вся територія навколо дитсадка. А для дітей немає кращого прикладу, аніж праця мами, тата, бабусі чи дідуся. Малі й самі залюбки беруть участь у спільній праці

     

У 1996 році з першого січня гардинно-тюлева фабрика передала дитячий дошкільний заклад з шести груп у комунальну власність.

     З 1997 року в  дошкільному закладі була відкрита спеціальна група дітей з порушеннями зору.  У дошкільному закладі є спеціально обладнаний кабінет де під наглядом лікаря офтальмолога проводиться корекція зору дітей, а досвідчені вихователі скореговують виховний та навчальний процес для кожної дитини індивідуально, залежно від її діагнозу. Завдяки такому постійному контролю та лікуванню більшість дітей ідуть із садочка до школи знявши окуляри.

З жовтня 2016 року в садочку розпочав свою роботу логопедичний пункт. 

 Незважаючи на труднощі з якими стикається наша країна, а в тому числі і дошкілля наш дошкільний навчальний заклад працює, виховує, навчає.

Протягом останніх років у дитячому садку склалася традиція святково відмічати ювілейні роки  “народження дошкільного закладу.              

 

Блакитним оком заглядає небо на подвіря цього  навчального закладу.  Літнє сонячне проміння пестить голівки малюків, які зібралися на подвірї. По другому і не  може бути, адже сьогодні дитячий садок святкує своє день народження – 35 річчя. Як і колись на свято прийшли ветерани, шефи, представники міського відділу освіти , вихованці та батьки. Вже перші випускники сьогодні привели своїх дітлахів.  Радості не було меж, коли директор ГТФ  ЛТД Лакиза О.В. подарував дошкільному закладу компютер, а директор Охтирка нафтогаз (Охтирське НГВУ) Франчук О.В. вручив дітям кольоровий телевізор.

 

 Начальник відділу освіти виконавчого комітету Роменської міської ради З.Г.Горбик вручила завідуючій ДНЗ Н.І.Соколовській  грамоту, якою нагородила колектив дошкільного навчального закладу за багаторічну сумлінну працю по навчанню та вихованню дітей та в звязку з тридцятипятиріччям закладу. А також грамотами відділу освіти були нагороджені ветерани закладу В.М.Чепець, В.Д.Клейних, Л.М.Бакуменко, Л.П.Гашенко та  Р.В.Мошніна.

                                 Тобою ми пишаємось по праву.

                                 І в цей святковий, урочистий день

                                 Складаємо  тобі найвищу шану й славу,

                                 Прийми вітання в 35-літній ювілей!

     Урочистості завершилися чудовим концертом дітей та працівників.

                                            

                                                           Не економте доброти,

Не бережіть її на завтра

        Не бійтесь вчасно проказати

             Своє «люблю» , своє «прости».

                                       С.М. Мартиненко

 Колектив дошкільного закладу  здійснює навчально виховний процес за морально-етичним напрямком. Тому вже з самого раннього віку ми виховуємо в кожній дитині такі риси, як чуйність, доброзичливість, милосердя, співчуття, порядність риси, які й допомагають сформувати справжню людину. Стали традиційними акції: «Зроби приємне своїй сімї», «Посади деревце», «Турбота» та інші.  

 

 12 січня 2015 року відкрито додаткову групу  в Роменському дошкільному навчальному  закладі №9 «Фіалка» 

Протягом декількох місяців проводився ремонт приміщення, і вже сьогодні постав оновлений, затишний груповий осередок. Групу обладнано новими сучасними  меблями, ігровими матеріалами, новим м’яким  інвентарем та навчально-методичними посібниками.

 

 

  Ця важлива подія стала можливою завдяки об’єднанню зусиль   міської державної адміністрації, відділу освіти, підприємців,  працівників закладу і батьків.

    Урочисте відкриття відбулося в атмосфері справжнього свята, яке разом з батьками та педагогами дитячого садка розділили люди, завдяки яким стала можливою ця подія.

Були  на відкритті групи Салатун Сергій Андрійович, Тетірко І., Книга , Івницька І.О.

Перерізав стрічку міський голова Салатун С.А. разом із дітьми

 

 

Також він подарував іграшки для дітей  

До присутніх звернулася завідувач  дитячого садка Соколовська Ніна Іванівна, яка подякувала керівництву міста та безпосередньо міському голові  Салатуну Сергію Андрійовичу за увагу та допомогу у відновленні роботи дитсадка. Подякувала батькам та спонсорам за посильну допомогу. Вона наголосила, що у цій  групі створені всі необхідні умови для занять і відпочинку дітей. Затишна спальня і цікава та яскрава ігрова кімната дадуть змогу вихователям надати дітям повноцінну дошкільну освіту.

 

А 1 вересня 2015 року відкрилися ше дві нові групи. І тепер наш садочок знову оселився у своєму приміщенні повністю. На усіх майданчиках чути веселий сміх дітлахів, а садочок дивиться на них сучасними новими вікнами, які були замінені в усіх групах і спальнях, щоб у холодну пору нашій малечі було тепліше.

....Ось так за турботами непомітно підійшов новий ювілей - 40 років!!

 

 

    40 цікавих , з турботами і негараздами, радісних і незабутніх років позаду. Попереду велика дорога, якою педагоги будуть йти так само гідно, збагачуючи скарбничку добрих справ, виховуючи нове покоління дітей.

   А «Фіалка» завжди залишатиметься в памяті кожного випускника, як згадка про миле серцю дитинство.

   А все через те, що у «Фіалці» володіють секретами дитячого щастя!

 

   Бажаємо всім сьогодні головного : хай встановиться омріяний мир на нашій стражденній українській землі. А все інше у нас є і обовязково буде: і прагнення нових перемог, і професійне зростання, і щасливі усмішки наших дітей.

Не помре Україна ніколи,

А цвістиме мільйони віків,

Доки діти ітимуть до школи

З таких славних, як наш дитсадків !!!