Сторінка інструктора з фізкультури

Інструктор з фізичної культури Скубало Юлія Валеріївна

Стаж роботи 22 роки

На посаді інструктора 1 18 років


Фізичне виховання дошкільників

Напевно кожна мама і кожен тато мріють, щоб їх дитина виросла здоровою, щасливою і успішною. Однак не всі розуміють, що для набуття міцного здоров'я дитиною необхідно потрудитися саме батькам.

Якщо займатися фізичним розвитком дитини з самого раннього віку, вже до 7-8 років ваш син або дочка досить зміцніє, щоб відчути в собі сили і бажання не тільки добре і з цікавістю вчитися, але і займатися в гуртках, секціях і т.д.

Багато хто задається питанням: з якого віку доцільно починати фізичне виховання дітей? Адже більшість батьків не ставлять перед собою мету виростити олімпійських чемпіонів, для них спорт і діти - просто спосіб забезпечити дитині здорове дитинство і закласти в нього почуття впевненості у власних силах, прищепити деякі навички, привчити до дисципліни. Вирішити всі ці завдання можливо за допомогою правильно організованого фізичного виховання дітей дошкільного віку.

 

 

 

Оздоровча робота в дитячому саду

Основними завданнями дитячого садка з фізичного виховання дошкільнят є:

• Охорона та зміцнення здоров'я дітей;

• Формування життєво необхідних рухових умінь і навичок дитини відповідно з його індивідуальними особливостями, розвиток фізичних якостей;

• Створення умов для реалізації потреби дітей в руховій активності;

• Виховання потреби у здоровому способі життя;

• Забезпечення фізичного і психічного благополуччя.

Успішне вирішення поставлених завдань забезпечується за умови комплексного використання всіх засобів фізичного виховання: раціональний режим, харчування, загартовування (у повсякденному житті; спеціальні заходи загартовування) і рух (ранкова гімнастика, розвиваючі вправи, спортивні ігри, фізкультурні заняття), дні здоров'я, олімпіади. , свята, конкурси.

Для забезпечення виховання здорової дитини, робота в нашому дитячому садку будується за кількома напрямками:

• Створення умов для фізичного розвитку та зниження захворюваності дітей;

• Підвищення педагогічної майстерності та ділової кваліфікації вихователів дитячого садка;

• Комплексне рішення фізкультурно-оздоровчих завдань в контакті з медичними працівниками;

• Виховання здорової дитини спільними зусиллями дитячого садка і сім'ї.

Для повноцінного фізичного розвитку дітей, реалізації потреби в русі в дитячому садку створені певні умови.

У групах створені куточки фізичної культури, де розташовуються різні фізичні посібники, в тому числі і для профілактики плоскостопості.

У дитячому садку обладнаний фізкультурний зал для фізкультурних занять з різноманітним фізкультурним обладнанням та тренажерами. Усе це підвищує інтерес малюків до фізкультури, збільшує ефективність занять, дозволяє дітям вправлятися у всіх видах основних рухів в приміщенні.

На території дитячого садка є спортивний майданчик зі «смугами перешкод» (стінка для лазіння, дуги, мішені для попадання в ціль).

З метою оздоровчої та профілактичної роботи з дітьми розроблена система профілактичної та корекційної роботи.

 

Профілактика плоскостопості у дітей

Дитина, що має плоскостопість, швидко стомлюється, відчуває болі в області хребта, в тазостегнових суглобах, колінах і ступнях. Звільнитися від недуги досить важко, набагато легше запобігти його виникнення. Пропонуємо комплекс спеціальних вправ для профілактики плоскостопості.

Висновок про стан опорного склепіння стопи дитини робиться лікарем - педіатром на підставі положення двох ліній, проведених на відбитку. Особливої турботи потребують діти не тільки з плоскою, але і з уплощенной стопою. Незважаючи на те, що в дошкільному віці стопа ще не сформована, при плоскостопості існує небезпека негативної динаміки.

У дошкільному віці ще не пізно поліпшити стан стопи і запобігти формуванню плоскостопості. Для цього необхідно регулярно виконувати спеціальний комплекс вправ.

Вправи, що попереджають розвиток плоскостопості

Дитина повинна займатися в спортивній формі босоніж.

1. Дитина сідає на підлогу (ноги витягнуті). Протягом 3-4 хвилин дорослий (батько) розтирає стопи дитини у напрямку від пальців до п'яткової області, потім масажує гомілки - від стопи до колінного суглобу. Розтирання виконується підставою долоні або тильною поверхнею напівзігнутих пальців. Масаж також можна проводити при появі відчуття втоми в ногах після напруженої м'язової роботи.

2. Дитина лягає на спину. Дорослий (батько) лівою рукою охоплює ногу дитини так, щоб гомілка була між великим і вказівним пальцями. Виконуючи кругові рухи великим пальцем правої руки, дорослий енергійно розтирає ступні (вказівний і середній пальці лежать на зовнішній поверхні стопи).

"Збирач". Дитина сідає на підлогу (коліна напівзігнуті) і збирає пальцями лівої ноги дрібні предмети (наприклад, ластик, паперову кульку, олівець, губку і т. Д.). Через 1-2 хв. вправу слід повторити правою ногою.

"Художник". Олівцем, затиснутим пальцями правої стопи, дитина малює різні фігури на аркуші паперу, притримуючи його лівою стопою. Через 30-50 сек. вправу слід повторити правою ногою.

"Гусениця". Дитина сідає на підлогу (коліна напівзігнуті), притискає п'яти до підлоги і протягом 30-50 сек. згинає пальці ніг, поступово просуваючи п'яти вперед, імітуючи рух гусениці.

Вправи з гантелями. Дитина бере в кожну руку гантель (до 1 кг, в залежності від віку та фізичного здоров'я дитини), ставить ноги разом, руки вниз. На рахунок 1 - присідає, витягає руки вперед. На 2 - встає, опускає руки. І так далі.

Початкове положення те ж. На рахунок 1 - випад правою ногою вперед, руки в сторони. На рахунок 2 - вихідне положення. На 3-4 - те ж з лівої ноги. Вправа виконується протягом 30-50 сек.

Ходьба. Протягом 30-50 сек. дитина ходить на п'ятах, на носках, на внутрішній і зовнішній сторонах стопи.

Біг. Дитина біжить коротку дистанцію (до 30 м) з максимальною швидкістю.

Зміцнення мускулатури ніг і стопи

Довгострокове перебування, в положенні стоячи, тривала ходьба по твердому грунту, а також перенесення ваги провокують надмірне навантаження на стопи. Зміцнювати мускулатуру ніг і зводу стопи також необхідно з дитинства. Пропонуємо вашій увазі вправи для дітей, які допоможуть досягти хороших результатів.

Катання м'яча. Дитина сідає на підлогу або табурет, ставить ступню на тенісний м'ячик і катає його, то до носка, то до п'яті двома ногами поперемінно.

Катання панчохи. Дитина сідає на підлогу або табурет, розкладає перед собою панчіх (хустка). Висуває вперед одну ногу і, розпрямивши пальці, вистачає ними панчіх і підбирає його частина під ступню. Знову розпрямляє пальці і підбирає нову частину панчохи. Повторює доти, поки панчіх не зникне під стопою повністю. Вправа виконується спочатку правою, потім лівою ногою, а потім обома ногами одночасно.

Гра в кульки і кільця. Дитина сідає на підлогу. Перед ним дорослий розкладає в лінію десять кілець, перед кожним кільцем кладе кульку. Дитина по черзі опускає кульки в кільця: п'ять - пальцями правої ноги, п'ять - лівої. Потім виймає їх руками і кладе перед кільцями, після чого по черзі опускає кільця на кульки: п'ять - пальцями правої ноги, п'ять - лівої.

Гра в м'яч ногами. Вправа виконується в парах. Діти сідають на підлогу навпроти один одного і, злегка відкинувшись назад, спираються на руки. Хапають ногами тенісні м'ячики і перекидають їх. Ловити м'яч руками не можна. Якщо у дитини немає пари, можна пограти з дорослим

Танець на канаті. Дитина йде по лінії, яка намальована на підлозі крейдою (замість крейди можна використовувати стрічку, тонку мотузочку і т.д.), утримуючи рівновагу (руки розведені в сторони, коліна прямі). Одну ступню ставить впритул перед іншою. Ні в якому разі не можна ставити ногу поруч з лінією, інакше можна "впасти вниз".

Крім перерахованих вище вправ профілактиці плоскостопості сприяють спортивні ігри на відкритому повітрі (футбол, волейбол, гандбол). Також корисні щоденні ножні ванни (температура води 36-37 ° С) протягом 1-1,5 хв.

Регулярне виконання цих вправ допоможе вашій дитині завжди залишатися здоровим, активним, рухливим !

Захоплююча "доріжка здоров'я"

Доріжка здоров'я - це масажний килимок, який сприяє формуванню склепінь стоп і профілактиці плоскостопості, зниженню стомлюваності і підвищенню імунітету.

Відомо, що на стопах розташована безліч активних точок, стимулюючи їх, ми позитивно впливаємо на процеси, що відбуваються в організмі. При ходьбі босоніж по «доріжці здоров'я» ми виробляємо своєрідний масаж стопи і тим самим тонізуємо весь організм.

На заняттях з фізичної культури діти із задоволенням займаються з «доріжкою здоров'я», ми пропонуємо їм різні варіанти ходьби і бігу по доріжці в ігровій формі.

 




This site was created with Jimdo!

Anyone can make their own website with Jimdo -- easily and for free! Choose templates, click to customize, add content in just seconds. It's that simple!
Sign up for your own free website at www.jimdo.com and get started right away.